Thursday, January 6, 2011

mnjämmmm...

niiiiiiiiii... mõtlesin et panen üle pika aja midagi kirja ja räägin näiteks......näiteks jõuludest ja uusaastast ja oma muside külaskäigust slovakkiasse.

Jõulud ehk Vianoce.
tegelikult.. kui aus olla siis sel aastal jäid mul jõulud lihtsalt vahele.
jõululaupäeva hommikul ärkasin hullu ärevusega üles. eriti väljapuhanud polnud, kuna pakkisin poole ööni kingitusi. läksin siis elutuppa ja... ma isegi ei tea mida ma ootasin. kõik oli nii meeletult tavapärane. kerge hommikusöök ja kohviring... kuna jõululaupäeval enne õhtut midagi ei sööda... nooo pm täiesti tavaline päev lihtsalt näljast närviline.
ja siis jõudis kätte õhtu. istusime kõik lauda. siis mingil põhjusel kõik tõusid jõlle püsti. mul tekkis kerge wtf efekt juba... aga ei - söögipalve. see oli minu jaoks midagi uut.
no okei. kuulasin siis rahulikult ja üritasin keelest midagi aru saada... no mingi tänamise teema. siis avastasin, et ma ei oska normaalselt risti ette lüüa. õde naeris mu saamatuse üle ( oh üllatust) ja oligi kõik.
jõulusöök oli ka midagi... hoopis teistsugust kui eestis. neli käiku: vahvlid mee ja küüslauguga ( sellel on mingi rituaalne tähendus, et hoiab terve aasta terve vm- no loodame!)  küüslaugu supp ( loe roheline vesi ) siis mingi punane hautis, ja kalašnitsel ja kartulisalat.
isegi piparkooke ei olnud !!!!
siinkohal tänan empsu, kes mulle endatehtud piparkooke saatis. ma ei julge neid kõiki ära süüa. nii numpsid on:)
söömaaeg sai läbi. läksime kuuse juurde. kuuse alt võtsid kõik kingitused ja jagasid laiali. aja btw, siin ei too jõuluvana kingitusei, vaid väike Ježiško, aga see selleks.
peale kingituste saagat ütles õde et ta läheb tunni pärast kontserdile, et kas ma tahan ka tulla..... mul jäi vist suu lahti.
okei ma saan aru, et jõulud on igal pool erinevad, aga perega võiks ju ikka olla !?
no mis seal ikka. läksime koos kontserdile. selline kõige mõttetud d´n´b keldripidu oli. pooled noored olid pilves ja pooled täis. slovakkia elu je.
jõime õega ühe õlu ja läksime koju.

Vana aasta õhtu, ehk Silvester.
kui jõulud jäid minu jaoks vahele, siis vana aasta õhtu oli juba veidi etem.
kuna ma mul oli Liptovis enne jõule pisut tegemist, jäid vana aasta õhtu plaanid veidi hiliseks. 31. helistas üks sõber ja kutsus Vimbargi korteripeole- ja olingi päästetud :D. pidu algas nagu iga teine, et pidin pidevalt seletama, et ei ma ei ole retard, et ma kõigest su jutust aru ei saa, ma olen lihtsalt välismaalane. kusjuures nad ei usu mind enam.. kuna mingil kummalisel kombel, ei märka nad mu kõnes aksenti ja arvavad, et ma teen lihtsalt nalja...
igatahes pidu oli täitsa mõnus. seltskond hea ja nalja sai ka piisavalt. keskööks mõtlesime, et raekoja platsile vedada, ilutulestikku vaatama. looooooomulikult me jäime hiljaks :D kui kell oli 00.00 olime kuskile kesklinnas ja jooksime raekoja poole ( jooksu pealt loomulikult soovisime valjuhäälselt igale vastutulijale head uut aastat :D )
kui kohale jõudsime oli ilutulestik  veel täiesti jõus ja avasime ka oma šampused ja nautisime tule mängu.
pärast tunnist külmetamist otsustasime, et aitab lällamisest ja läheme kuhugile edasi. ma siis mõtlesin et olen tark ja ütlen et lõhme Pirata'sse kluppi... no aga nii tark ma loomulikult polnud, et ma kaht nime sassi poleks ajanud. nimelt Pirata on hotell ja LAGUNA see koht kuhu ma minna soovisin.
aga mingil kummalisel kombel kõik arvasid et Piratasse minek on just see õige idee.
poole tripi ajal sain aru, et suund ei ole ikka kohe üldse õige, aga tagasi minna me ka enam ei viitsinud.
läksime siis hotelli ja üürisime 8 peale 2 inimese toa. see oli isegi slovakkia kohata odav koht...
igatahes, tegime seal väikese äraolemise ja isegi tantsida sai veidi ( seda küll nii, et kõigil oli omad kõrvaklapid, oma muusika ja tegelikult tantsisime vaikuses- mõnus ). kusagil hommiku poole hakkas pidu ära vajuma ja läksin koju.. ja nagu alati keegi JÄLLE ei uskunud et jah tõesti ma oskan üksi koju minna, ja mul oli igaks juhuks kohe mitu saatjat -.- ei salli kui minu  eest pidevalt hoolitsetakse.

see vist ongi kõik.

peale vana aasta õhtut olen palju lauda sõitmas käinud ja lund nautinud:)
l o v e  i t .

1 comment:

  1. aitäh ja head alanud aastat! ma tegin ka sulle piparkooke! kallid!

    ReplyDelete