Monday, September 20, 2010

kool. esmamaspäev ja 1. tund ehk slovenskeho jazyka. nagu tavaliselt, on ka täna arusaamisega probleeme, kuid õnneks on täna igavus talutav, kuna võtsin ettenägelikult läppari kaasa. millest alustada..
... näiteks 1. koolipäev
kuhu oma otseloomulikult hiljaks jäin !
kui arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud. no pm sama, ainult et alanud oli aktus, ehk siis nautisime õega saali ukse vahel passimist. kuna ma direktori kõnest väga midagi aru ei saanud kadus tähelepanu suht kähku. tähelepanu koondus jälle, kui avastasin, et kogu saal seljataha üritab kõõluda. see oli vist see hetk, kui avastasin, et jutt käib minust. otseloomulikult tahtsid nad, ka et ma sinna kõige ette mikri ette roniks ja midagi räägiks. läksin siis sinna ette, mulle peeti ühe siinse inglise keelt valdava harulduse poolt maha pisike kõne ja siis lükati mikker mulle. ja mina...loomulikult hakkasin naerma, pobisesin dˇkujem ( aitäh ) ja läksin ruttu minema. nooo esmamulje oli vähemalt meeldejääv.
nüüd olen koolis käinud juba paar nädalat. tekkinud on nii esimesed sõbrad, kui ka eelistused tundide osas. kuna ma ainult matemaatikast ja inkast aru saan on need ka ainukesed ained, kus ma midagi teen.. ( okk, inka on suhteliselt häiriv, kuna tase on nii umbes 5. klassi kanti) ok,  kultuur ja TV ehk kehaline kaasa-arvatud, kuna neid andev õpetaja oskab mingil kummalisel põhjusel inglise keelt vabalt ( thank god ) btw ( haha naerge nüüd) siin olen ma sportlane. päris koomiline minu arvates, aga siin ei tee keegi sporti ! ma ei liialda ka tegelikult. spordiga tegelevad vaid need, kellel on plaan tippsportlaseks saada. kui ma neile seletada üritasin, et mulle lihtsalt meeldib jooksmas käia, vaadati mind ikka väga veidrate pilkudega. samas on see ka loogiline, kuna enamus inimesi ei harrasta just tervislikke eluviise. väga paljud suitsetavad, nädalavahetus veedetakse pubides jne..
pubidest rääkides tuleb meelde naljakas vaheseik. nimelt ühel õhtul käisine uute tuttavatega Angel-pubis istumas. suur pidu ei olnud, lihtsalt väike olemine. päev hiljem sai mu õde pika loengu mu füüsikaõpetajalt, et miks ma üksi väljas käin. MIKS MA ÜKSI VÄLJAS KÄIN . nagu, wtf?? mul vajus suu lahti. 1. ma olen siiski täisealine ja kui mu pere ei tee sellest probleemi, siis mul on siiski õigus üksi olla. 2. mu hostõde on minust noorem... et siis ta peaks mind turvama? kui B seda rääkis saime mu hostemaga kõvasti naerda. üleüldse.. parem küsimus on hoopis see, et mida õpetaja seal tegi...
viimased nädalad on olnud väga vahelduvate tujudega. vahel tahaks nagu mlm vallutada, teine hetk on meeletu kodu/sõprade/pere/suhtlemisigatsus. just eriti suhtlemis, kuna mu slovakkia keel pole veel just arusaadav. aru ma saan nii umbes 20%, rääkida oskan väga algeliselt.. ja k***t vahel tõmbab ikka tuju nii alla, kui keegi inglise keelt ei oska. siinkohal tänan eesti telekanaleid, et te filme inglise keeles näitate. AITÄH. siin on absoluutselt kõik kanalid tubinguga, ehk siis isegi telekat vaadates ei saa ennast välja lülitada -.-  ja see, et siinsed inimesed inglise keelt kuskil ei kuule ongi peamine põhjus, miks keegi seda rääkida ei oska ( või kui ka oskab siis meeletu aksendiga )
niii.. mis ma veel korda olen saatunud...
eile käisin koos hostvenna/isa/emaga Liptovis ( väike küla Low-Tatrates) pere coddages. ma armusin sellesse kohta. kujuta ette... seisad keset väikest välu ja ÜKSKÕIK kus suunas vaatad- igal pool on mäed. vapustavalt ilus koht. mägimajake oli ka väga armas, selline soe ja kutsuv. kurb, et pere plaanib selle maha lammutada ja sinna restorani ehitada. nad rendivad seal maju talispordi/matkamiseharrastajatele.. ja kui juba see maja kus nad ise viibivad on armas, siis need majad, mida nad rendivad on lihtsalt vapustavad. oleks mul raha, ma ostaks ühe ära ja koliks elama sinna.... aargh unistused.
pärast tuuri Liptovias tegime väikese tee/veiniõhtu perega ja tuttavatega ja jätsime hüvasti mu venna M'ga kuna ta sõitis edasi Bratislavasse, kuhu plaanib ka edasi elama/õppima jääda. arvatavasti näen teda alles jõulude paiku.
nüüd on kõik tähtsam ja tsensuursem kirjas.. :D
ajaa.. sellest nädalast hakkan tennises ja mingis tantsutrennis käima- plusspunkt mulle :)

p i a t o k
veidi pilte mu kodust :)









No comments:

Post a Comment